لاغری با فیزیو تراپی چگونه انجام می شود؟

لاغری با فیزیوتراپی

سبک زندگی و عادات غذایی امروزی باعث شده است که چاقی به یک مشکل گسترده در سراسر جهان تبدیل شود. چاقی به معنای اضافه وزن است که باعث ایجاد انبوهی از اختلالات دیگر می شود که باعث افزایش عوارض و مرگ و میر و کاهش کیفیت زندگی می شود. چاقی می تواند باعث شود فرد احساس اعتماد به نفس کمتری داشته باشد و از سلامتی کمتری برخوردار باشد زیرا باعث تشدید مشکلاتی مانند فشار خون بالا، دیابت، اختلالات تیروئید، آرتریت، درد عضلانی، خستگی و از دست دادن انعطاف می شود.

چرا فیزیوتراپی یک تکنیک بی خطر برای لاغری و دستیابی به وزن مطلوب است؟

راه های زیادی وجود دارد که از طریق آنها می توان وزن کم کرد. اما توجه به این نکته مهم است که بسیاری از این موارد شامل مصرف داروهای مضر و رژیم‌های غذایی سخت برای کاهش وزن سریع است که ممکن است پایدار نباشد و حتی می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیری به بدن وارد کند. فیزیوتراپی شامل ورزش و سوزاندن چربی اضافی انباشته شده در قسمت های خاص بدن برای تقویت بدن و لاغرتر و سالم تر به نظر رسیدن است. از آنجایی که این روش شامل مصرف داروهایی برای مهار گرسنگی یا کاهش تولید آنزیم نمی شود، به بدن آسیب نمی رساند.

چگونه می توان از فیزیوتراپی در لاغری استفاده کرد؟

روش های مختلفی وجود دارد که فیزیوتراپی به لاغری و کاهش وزن اضافی کمک می کند.

فیزیوتراپی بر این فرض استوار است که ورزش و حرکت کلید مدیریت وزن است.

فیزیوتراپی موانع فعالیت و حرکت فرد را می شناسد و سپس با این مشکلات مقابله می کند تا منجر به کاهش وزن موثر شود.

بیشتر بخوانید:   عوارض لیزر درمانی زانو

همچنین هدف آن مدیریت مشکلات مرتبط مانند آرتریت، کمردرد و سفتی از طریق ورزش است تا حرکت فرد را افزایش دهد که به طور خودکار منجر به فعالیت بدنی بیشتر می شود که به کاهش وزن کمک می کند.

فیزیوتراپیست ها فعالیت بدنی مناسبی را برای تقویت عضلات، افزایش قدرت عضلانی، سوزاندن کالری و افزایش استقامت بر اساس وضعیت جسمانی و نیاز فرد تجویز می کنند.

در بسیاری از افراد، چاقی بیشتر یک حالت روانی است تا جسمی. فیزیوتراپی در چنین مواردی مناسب ترین است زیرا فیزیوتراپیست نیازهای فردی را در نظر می گیرد و سپس مناسب ترین حرکت و ورزش را برای لاغری و کاهش وزن تجویز می کند.در صورت داشتن نگرانی یا سوال، همیشه می توانید با یک متخصص مشورت کنید و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید!

فیزیوتراپی چگونه می تواند به کاهش وزن کمک کند؟

دو عنصر کلیدی وجود دارد که بر وزن تأثیر می گذارد.

غذا خوردن – تغذیه سالم برای رسیدن و حفظ وزن سالم برای بدن شما مهم است. این در مورد مدیریت دریافت کالری است. فیزیوتراپیست های ما می توانند با پیشنهاداتی برای تغییرات اساسی در شیوه زندگی کمک کنند – مانند کمک به شناسایی اصول تغذیه سالم. ما همچنین می توانیم با پزشک یا متخصص تغذیه شما برای حمایت از یک رژیم غذایی سالم با درمان همکاری کنیم.

ورزش – برای کمک به مدیریت سوزاندن کالری به کارآمدترین و ایمن‌ترین راه از طریق حرکت، فیزیوتراپیست‌های ما می‌توانند با تهیه برنامه‌ای با دستورالعمل‌هایی در مورد استراتژی‌های ورزشی مناسب برای به حداکثر رساندن دستاوردهای کاهش وزن و کمک به پیشگیری از آسیب‌ها کمک کنند.

بیشتر بخوانید:   فیزیوتراپی برای درمان دررفتگی شانه 

همانطور که شروع به دستیابی به اهداف خود می کنید، برنامه ای که ما تهیه می کنیم به شما کمک می کند تا ورزش را به عنوان بخشی منظم از برنامه روزانه و هفتگی خود قرار دهید.

اولین قدم چیست؟

اولین قدم برای رسیدن به اهداف کاهش وزن، گرفتن یک قرار ملاقات برای صحبت با یک فیزیوتراپیست در MotionWorks در استیتسویل است. ما بررسی خواهیم کرد که چگونه احساس می‌کنید، کجا درد یا استرس فیزیکی را تجربه می‌کنید، و چگونه وزن شما ممکن است در آن نقش داشته باشد.

از آنجا، ما یک برنامه طراحی شده برای شما و بدن شما ایجاد خواهیم کرد که در جهت کاهش وزن و بهبود سلامت و رفاه کلی کار می کند.

چه کسانی به این روش نیلز دارند؟

این یک سوال رایج است که در ذهن افراد هنگام مشکلات وزن بدن ایجاد می شود. همیشه خوب است قبل از مراجعه به درمانگر همه چیز را در مورد فیزیوتراپی بدانید. در اینجا چند مورد وجود دارد که می تواند به شما بگوید که برای کاهش وزن فوراً به فیزیوتراپی نیاز دارید:

  • مشکلات انعطاف‌پذیری: اگر به دلیل آسیب‌دیدگی یا بیماری با مشکلات انعطاف‌پذیری مواجه هستید، روش‌های دیگر برای کاهش وزن می‌تواند کمی کشش بدن شما باشد. در چنین شرایطی بهتر است برای فیزیوتراپی بروید.
  • سطوح استقامتی: اگر سطوح استقامت شما به دلایلی نامتعادل باشد، نمی توانید وزن خود را به درستی کاهش دهید. فیزیوتراپی می تواند همراه خوبی در چنین شرایطی باشد.
  • سنگینی در نفس: شرایط پزشکی مانند آسم می تواند باعث سنگینی نفس هنگام ورزش یا انجام کارهای سنگینی شود که کالری می سوزاند. کلینیک فیزیوتراپی می تواند استراحتگاه خوبی برای افراد نیازمند به فیزیوتراپی و مبتلا به مشکلات ریوی یا تنفسی باشد.
بیشتر بخوانید:   فیزیوتراپی ورزشی

خستگی و از دست دادن قدرت: آسیب هایی مانند تصادفات بزرگ می توانند تأثیر دائمی بر بدن شما بگذارند. بعد از جراحات-تروما، افراد حتی پس از چند دقیقه تمرینات کاهش وزن شروع به احساس خستگی یا کاهش قدرت می کنند. اگر فیزیوتراپی را انتخاب کنید، کاهش وزن باعث خستگی نخواهد شد.

 

 

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

خدمات سئو از محتوامون